Гаряча лінія Екологічного порятунку (044) 279 52 91

 

«Людського розвитку України»

1. Українська Рада Миру

 


 2. Національний технічний університет України ««Київський політехнічний інститут ім. Сікорського»

 


3. Громадська організація «Союз юристів України»


4.  80 -та окрема десантно-штурмова бригада


 5.  39- й Зенітний Ракетний Полк (Україна)


 

6. Всеукраїнський союз учасників бойових дій, АТО, ветеранів військової служби і правоохоронних органів

"Всеукраїнський Союз"

 


7. Емігрантське радіо

emradio.com.ua 


8.  Національна спілка письменників України


  9.  Українська асоціація зовнішньої політики

 


10.  «Український союз промисловців та підприємців»


 11. «Всеукраїнська спілка громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» 


12.  «Асоціація екологічних організацій Казахстана»

 


 13. Партія «Захисників Вітчизни»

 

 


14. Аграрна Партія України


15. «Europejski Holding Energetyczny»


 

 16. «Благодійний фонд допомоги беезпритульним тваринам  HAPPY PAW»


  17. Всеукраїнська  громадська організація "Чесне слово "


  18. Первинна  профспілкова  організація "Трудова  солідарність"


19 . Всеукраїнська спілка громадських організацій «Громадянська Солідарність» 

 


20.Конфедерація журналістських організацій України

 

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Херсонщино, зроби правильний вибір!

 

Мова йде, перед усім, про хижацьке відношення до природних багатств, забруднення навколишнього середовища численними багатотонними викидами небезпечних отруйних речовин з боку підприємств важкої та кольорової металургії, хімічної промисловості, забруднення ґрунтів пестицидами, гербіцидами та іншими шкідливими речовинами, водоймищ - стічними та каналізаційними стоками, а ще тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ та сотні радіоактивних могильників.

Про всі ці проблеми добре знають члени партії «Зелена планета» на чолі з лідером Сергієм Орєховим. Вони кожного дня стикаються з ними при вирішенні складних питань в екології кожного з регіонів України. Прийшов час допомогти Херсонщині, краю який здавен славився своїми плодючими ґрунтами, рясними садами та багатими урожаями.

В останні десятиріччя, під дією антропогенного фактора, в області різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні проблеми.

Широкомасштабне зрошення сухих виснажених сонцем ґрунтів артезіанськими водами викликало послідовну низку негативних змін: засолення ґрунтів, підняття рівня ґрунтових вод у неогеновому горизонті, депресивні просідання лесових відкладень і зміни у рельєфі.

Не менш важливою в зоні зрошуваного землеробства на півдні області стала проблема вторинного осолонцювання ґрунтів у зв'язку з

недотриманням технології зрошення, вибіркового його застосування, що супроводжується накопиченням токсичних солей магнію.

З огляду на важливість для економіки області розвитку рекреаційної та санаторно-курортної сфери не менш важливим є питання очищення використаних комунальних вод. На Херсон припадає половина всіх скидів вод, що проходять через очисні споруди області. Більшість сільських населених пунктів їх зовсім не мають. Децентралізація виробництва тваринницької продукції, руйнування великих комплексів призвели до формування нових осередків стихійного забруднення, які не знаходяться на обліку.

В області протягом десятків років йшло накопичення твердих відходів, сумарні запаси яких складають близько 6 тисяч тон. Звалища твердих відходів здебільшого мають відкритий характер, не обваловані, значна частина побутового сміття розвіюється вітром на суміжні території. Вирішити це питання можна лише завдяки спорудженню сміттєпереробних заводів, яких в області поки немає.

У спадщину від радянського періоду на територіях колишніх колективних господарств залишилися зруйновані склади засобів для боротьби із шкідниками полів. Проведена в другій половині 1990-х років кампанія з консервації отрутохімікатів у ряді випадків мала декларативний характер. Склади списали і зняли з обліку. Подекуди на місці колишніх складів залишилися ледь загорнуті землею могильники, з яких при випаданні опадів просочуються рештки мінеральних добрив та отрутохімікатів.

Незважаючи на порівняно менший обсяг промислового виробництва, ніж у суміжних областях, Херсонщина піддається забрудненню газопиловими викидами підприємств і, насамперед, хімічної промисловості. Найбільші підприємства нафтохімічної промисловості зосереджені в Херсоні, а із суміжних територій забруднення хімічними речовинами додає Північно-Кримський промисловий вузол.

Недостатня площа об'єктів природно-заповідного фонду області призводить до того, що багато рідкісних видів флори, мікобіоти і фауни не охороняються, підвищення антропогенного тиску на ці об'єкти, особливо на біосферні заповідники спричиняє деградацію біорізноманіття - стають рідкісними або навіть зникають численні види рослин, грибів та тварин.

Це жахливо, однак правда, що останні півстоліття Херсонщина була полігоном для реалізації крупних народногосподарських проектів, які докорінно змінили її природу на більшості території. Вирішення екологічних проблем, що накопичилися в результаті стратегічних помилок при розбудові найбільших у Європі зрошувальних систем, спорудження підприємств хімічної промисловості поряд із зонами рекреаційного і природоохоронного призначення, накопичення неліквідних засобів боротьби з шкідниками сільськогосподарських культур лежать у площині найважливіших загальнодержавних питань. Адже, антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище досягло рівня, загрозливого для здоров'я людини і існування безпечного довкілля. Екологічний стан області можна охарактеризувати як напружений.

В галузях охорони довкілля і здоров'я не забезпечується стійкий з екологічного погляду розвиток. Органами державної і місцевої влади, як і окремими громадянами, з різних причин не виконуються в повному обсязі природоохоронні закони, спостерігається слабка екологічна освіта і екологічне виховання, недостатня екологічна обізнаність населення.

У Херсонській області, порівняно з іншими областями України, зареєстровано дуже мало громадських екологічних організацій, причому деякі з них існують лише на папері. Громадськість в цілому пасивна в розв'язанні екологічних проблем. Не останньою причиною цього є слабка екологічна інформованість населення, дефіцит конкретної екологічної інформації, хоча за останні роки накопичена значна її кількість.

Українська партія «Зелена планета» першочерговим у вирішенні екологічних проблем Херсонської області вбачає:

* впорядкування системи водокористування, наслідки якого вже набули критичного характеру;

* ощадливе використання артезіанських вод, впровадження систем доочистки питної води;

* забезпечення раціонального використання та відновлення земельних сільськогосподарських угідь;

* проведення тотальної інвентаризації та утилізації місць розташування колишніх складів хімічних засобів боротьби з шкідниками сільського господарства та мінеральних добрив;

* введення обмеження на подальшу забудову прибережних територій річок та водосховища області;

* здійснення формування національних парків, насадження дерев, загальне озеленення області;

* залучення громадськості у розв'язанні екологічних проблем, екологічна поінформованість населення.

Лідер партії «Зелена планета» наголошує: «Сьогодні стратегічно важливим є вирішення складних екологічних проблем Херсонщини. Ця область одна з годувальниць всієї України. Саме тут вирощуються значні урожаї овочів, фруктів, зернових культур. Спільними зусиллями, об’єднавши силу розуму та тіла ми маємо зберегти цей плодючий край для нащадків. Скажемо ні - виснаженню грунтів та забрудненню рік, ні – загрозливому існуванню сміттєзвалищ та ядерних могильників. Так – чистому здоровому середовищу, так – екологічно чистим та безпечним технологіям, так – здоров’ю та майбутньому. Не помиляйтеся, шановні жителі Херсонщині, зробіть правильний вибір. Ми – прогресивна українська партія «Зелена планета» знаємо як вам допомогти і реально зможемо це зробити!» 

 

 ArDarius Stewart Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button